Aktivizmus vs. angažované umenie

09 MAJ 18:00
A.U. banner.png

Aký je významom angažovaných foriem súčasného umenia vo veciach verejných? Séria rozhovorov a workshopov s umelcami pod názvom Angažované umenie, odhalí, ako súčasné umenie reflektuje aktuálne spoločenské dianie.

 

 

Každý  mesiac  sa vo Výmenníku Štítová predstaví  jeden umelec a spolu so záujemcami sa budú zaoberať významom angažovaných foriem súčasného umenia vo veciach verejných. Prvý predstaví svoju tvorbu a jej východiská vizuálny umelec a aktivista, Martin Kochan,  21. mája o 10.00 hodine na workshope pre študentov a pedagógov. Absolvent FaVu VUT v Brne vníma umenie predovšetkým ako súbor estetických, politických a sociálnych kontextov. Jeho tvorba reaguje okrem iného aj na súčasné politické udalosti. Rezonuje v nej najmä prostredie sídlisk a panelákov.

 

Večer o 18.00 hodine bude nasledovať diskusia na tému Sídlisko a verejný priestor. Pozvanie na ňu prijali:  zástupcovia Útvaru hlavného architekta mesta Košice Ing. Martin Jerguš, Ing. Miroslav Mižák a Palko Matio z občianského združenia Street art communication. Moderovať ju bude teoretička umenia, Mira Keratová. Umelec v rámci nej vysvetlí svoje nazeranie na sídliskovú estetiku a verejný priestor. Spoločne s hosťami sa pokúsia nájsť adekvátnu odpoveď na otázku:  Nie je súčasná sídlisková mnohofarebnosť iba nová paneláková šeď?

 

 

Viac informácií nájdete na facebookovej stránke platfortmy:

https://www.facebook.com/engagedart

alebo na fb evente udalosti:

https://www.facebook.com/events/1586414518275319/

 

 

Pozrite si aj fotoreport z Pecha Kucha Night, počas ktorého sa predstavili všetci umelci zapojení do série Angažované umenie.

 

 

Zoznámte sa s umelcom a aktivistom Martinom Kochanom

 

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

Autor článku: Renáta Zolnaiová Čítané: 1655x

Foto z akcií

Newsletter SPOTs

Zadajte svoj e-mail

Partneri

ke2013.jpg

 

kosice.jpg

 

mksr.jpg

 

rop.jpg

 

statny-znak.jpg

 

vlajka-eu.jpg

 


 

Predmetné projekty sú

implementované v rámci opatrenia 7.1 prioritnej osi „Európske hlavné mesto kultúry Košice 2013” Regionálneho operačného programu a sú spolufinancované Európskou úniou vo výške 85 % z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a vo výške 10 % zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky. Viac informácií nájdete na www.ropka.sk, www.mpsr.sk a tiež na www.culture.gov.sk,

ERDF: Investícia do vašej budúcnosti.

 

 

 

Ďalší partneri:

 

univerzita-veterinarneho-lekarstva-a-farmacie-v-kosiciach.jpg

 

s-detmiorig.jpg

 

Exkluzívny komunikačný partner:

 

files-orange-logo-rgb.jpg

 

 

 

Kontakt

Kasárne/Kulturpark
Kukučínová 2
040 01  Košice

 

E-mail: spots@k13.sk