Navštívte výstavu o skutočných ľuďoch!

08 APR 09:40

Pri príležitosti Medzinárodného dňa Rómov, ktorý pripadá na 8. apríla, organizuje Rómske mediálne centrum v spolupráci so SPOTs fotografickú výstavu.

 

Ak sa chcete dozvedieť niečo viac o histórii Rómov v Košiciach, neváhajte a príďte medzi 9. - 23. aprílom do Výmenníka Brigádnická. Môžete tu vidieť výstavu fotografií Miroslavy Majorošovej s názvom „Skutoční ľudia“.

 

Zámerom projektu je prezentovať rómsku komunitu žijúcu v Košiciach a okolí ako neoddeliteľnú súčasť života spoločnosti. Využíva k tomu rozhovory a fotografie s významnými predstaviteľmi a základné informácie o histórii komunity. Cieľom je postupne pripraviť a knižne vydať históriu Rómov v Košiciach a okolí, ktorá doposiaľ nebola spracovaná.

 

Výstava je pre verejnosť otvorená počas pracovného týždňa v čase od 15:00 - 18:00. V prípade záujmu škôl je možné sprístupniť výstavu aj v doobedňajších hodinách. Presný čas je potrebné dohodnúť vopred na čísle 0918 937 332.

Autor článku: Anita Čurneková Čítané: 7655x

Foto z akcií

Newsletter SPOTs

Zadajte svoj e-mail

Partneri

ke2013.jpg

 

kosice.jpg

 

mksr.jpg

 

rop.jpg

 

statny-znak.jpg

 

vlajka-eu.jpg

 


 

Predmetné projekty sú

implementované v rámci opatrenia 7.1 prioritnej osi „Európske hlavné mesto kultúry Košice 2013” Regionálneho operačného programu a sú spolufinancované Európskou úniou vo výške 85 % z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a vo výške 10 % zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky. Viac informácií nájdete na www.ropka.sk, www.mpsr.sk a tiež na www.culture.gov.sk,

ERDF: Investícia do vašej budúcnosti.

 

 

 

Ďalší partneri:

 

univerzita-veterinarneho-lekarstva-a-farmacie-v-kosiciach.jpg

 

s-detmiorig.jpg

 

Exkluzívny komunikačný partner:

 

files-orange-logo-rgb.jpg

 

 

 

Kontakt

Kasárne/Kulturpark
Kukučínová 2
040 01  Košice

 

E-mail: spots@k13.sk