SPOTs bude aj tento rok na festivale POKE!

15 JUN 10:26
poke_plagat_600x.jpg

V rámci multižánrového festivalu POKE sa po druhýkrát predstaví aj projekt SPOTs so svojim vlastným programom. Festival sa odohrá 15. a 16. júna v historickom areáli starej tehelne v Drienovskej Novej Vsi.

"Počas dvoch festivalových dní budeme prezentovať výber toho najzaujímavejšieho zo súčasnej svetovej a slovenskej nekomerčnej kultúry. Konkrétne z hudby, divadla, filmu, literatúry, vizuálneho umenia a street artu," píše sa na webstránke Tabačky, jedného z organizátorov podujatia.

 

Sobota 16.6.2012: Kultour / SPOTs - Kultúrne body Okraja


14:00 – 15:00 : Vedecká kaviareň: Sme skutočne chodiace batérie?

Projekt SPOTs Vám predstaví jednu z najúspešnejších populárno-náučných prednášok s podtitulom “Sme skutočne chodiace batérie?” v rámci seriálu Vedecká kaviareň, ktorý bol organizovaný minulý rok vo výmenníku Obrody. O tom, či sme naozaj chodiace batérie a ako sa elektrina prejavuje v telách živých bytostí, porozpráva RNDr. Ján Gálik, CSc z Neurobiologického ústavu Slovenskej akadémie vied v Košiciach. V rámci prednášky budete mať možnosť vidieť aj praktickú ukážku merania elektrických impulzov v svalovej hmote.15:00 – 16:00 "o SPOTs"

Začíname s premietaním dokumentárneho filmu  „Premeny a výmeny“, ktorý Vám priblíži prácu tímu projektu SPOTs. Pozrite sa zblízka na naše začiatky, otvorenie prvého výmenníka a niekoľko zaujímavých podujatí, ktoré sme spoločne s obyvateľmi sídliska Terasa naplánovali, pripravili a spoločne prežili. Premeny a výmeny (Produkcia: Ján Stračina, Scenár: Lenka Moravčíková-Chovanec, RTVS a Filmárium s.r.o., 2011) sú súčasťou cyklus dokumentárnych filmov so sociálnou tematikou z prostredia slovenského sídliska, ktorým sa každý týždeň venovala RTVS na svojich obrazovkách.Po filme Vám projekt SPOTs, jeho aktivity na rok 2013 a ďalšie Výmenníky predstavia manažéri projektu:  Ing. Blanka Berkyová, Christian Potiron  a komunitné pracovníčky Mgr. Beáta Andrejková a Mgr. Alena Holubecká.16:00 – 17:00 "Cesta do Neznáma – život s hendikepom"

Nezisková organizácia MAJÁK je prvé zariadenie pre hluchoslepú mládež na Slovensku s pôsobiskom v Zdobe pri Košiciach. OZ Maják poskytuje celoročnú starostlivosť, vzdelávanie, sociálne poradenstvo a sociálnu prevenciu pre osem mladých klientov, ich rodiny, zamestnancov a zároveň robí osvetu v tejto oblasti pre širšiu laickú a odbornú verejnosť.

 

Mgr. Henrieta Hajdeckerová, sociálna pedagogička a riaditeľka OZ Maják, predstaví špecifický individuálny prístup vo všetkých oblastiach života hluchoslepého klienta a všeobecnú situáciu hendikepovaných ľudí na Slovensku.

Projekt SPOTs pripravuje na jeseň špeciálnu časť z cyklus náučno – kultúrnej konferencie „Cesta do Neznáma - živote ľudí s hendikepom“.17:30 – 18:30 "Kultúrna Rozmanitosť: Koncert Barbory Botošovej  a Bohémiens"

Hudobné teleso Bohémiens, zložené z mladých hudobníkov, vzniklo koncom roku 2008 na podnet Jána Berkyho Mrenicu staršieho. Svoju vnučku a zatiaľ jedinú slovenskú primášku celý život zaúčal do tajov hudby a odmalička jej vštepoval lásku k hudbe a k husliam. Mladých muzikantov spája idea šíriť kvalitné umenie, vytvárať bohatú a vkusnú symbiózu pestrých hudobných žánrov, pričom východisko tvorí rómska hudba, ktorá je obohatená o prvky ethno, latina a soft jazzu a najmä inšpirácie z klasickej hudby, ktorá sa odzrkadľuje na interpretácii hudobného telesa Bohémiens.

Projekt SPOT pripravuje festival Rozmanitosť, ktorý od 7. do 14. októbra 2012 prinesie pohľad na to, aká rozmanitá je naša spoločnosť a sami budete mať možnosť vyskúšať  vlastnú toleranciu.Viac o programe festivalu na http://www.pokefest.sk/.

Autor článku: Ján Hološ Čítané: 6488x

Foto z akcií

Newsletter SPOTs

Zadajte svoj e-mail

Partneri

ke2013.jpg

 

kosice.jpg

 

mksr.jpg

 

rop.jpg

 

statny-znak.jpg

 

vlajka-eu.jpg

 


 

Predmetné projekty sú

implementované v rámci opatrenia 7.1 prioritnej osi „Európske hlavné mesto kultúry Košice 2013” Regionálneho operačného programu a sú spolufinancované Európskou úniou vo výške 85 % z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a vo výške 10 % zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky. Viac informácií nájdete na www.ropka.sk, www.mpsr.sk a tiež na www.culture.gov.sk,

ERDF: Investícia do vašej budúcnosti.

 

 

 

Ďalší partneri:

 

univerzita-veterinarneho-lekarstva-a-farmacie-v-kosiciach.jpg

 

s-detmiorig.jpg

 

Exkluzívny komunikačný partner:

 

files-orange-logo-rgb.jpg

 

 

 

Kontakt

Kasárne/Kulturpark
Kukučínová 2
040 01  Košice

 

E-mail: spots@k13.sk