Predstavujeme

SAMUEL VELEBNÝ

 

Samo študuje architektúru na Fakulte umení Technickej Univerzity v Košiciach. Aj z toho možno pramení jeho netradičný pohľad na mesto, ako na priestor pre svoju realizáciu. Od apríla vedie vo Výmenníku Ľudová Streetartový ateliér a v programe festivalu USE THE C!TY stojí za akciami Guerilla gardening a 8 ulíc.

 

 

MICHAL MAGURA

 

V marci sa vo Výmenníku Brigádnická zrodilo ochotnícke divadlo. Vďačíme za to Michalovi Magurovi, ktorý sa stal mentorom ľudí s chuťou hrať bez nároku na honorár. Rozhovor nájdete tu. 

 

 

MÁRIA ZENTKOVÁ

 

Ako vzniká zvuk, Lego roboty či Fyzika v kuchyni. To sú témy niektorých z uplynulých Vedeckých brlohov, ktoré môžete navštíviť so svojimi deťmi voVýmenníku Obrody vždy poslednú sobotu v mesiaci. RNDr. Mária Zentková, Csc. z Ústavu experimentálnej fyziky SAV je človek, ktorý každý mesiac vyhľadáva vedcov, ktorí by mohli mladých vedátorov zasvätiť do čara vedy interaktívnymi prednáškami. Celý rozhovor tu.

 

 

MARTIN PIZŇAK

 

Bez Martina by nebol Výmenník Wuppertálska taký, aký je.  Jeho láska k rastlinám sa odráža na výzore a fungovaní našej Komunitnej Záhrady. Spolu s Martinom Zimánim sa momentálne venuje aj projektu Malá škola záhradkára, kde vzdelávajú deti základných a materských škôl. Po Katke Hudačinovej aJanke Novákovej je Martin ďalším človekom, zapojeným do našich aktivít, ktorého by sme vám radi predstavili. Celý rozhovor tu.

 

 

JANKA NOVÁKOVÁ

 

Janka Nováková je našou stálicou od zrodu projektu SPOTs až po súčasnosť. V súčasnosti sa venuje aranžérskym dielňam vo Výmenníku Jegorovovo na Furči. Celý rozhovor tu.

 

 

KATARÍNA HUDAČINOVÁ

 

Možno ste ju už stretli na niektorých našich akciách pobehovať s úsmevom a foťákom v ruke. Katarína Hudačinová je vždy pozitívne naladená umelkyňa z Košíc, ktorú budete môcť najnovšie stretávať aj vo Výmenníku Štítova. Celý rozhovor tu.

 

 

Foto z akcií

Newsletter SPOTs

Zadajte svoj e-mail

Partneri

ke2013.jpg

 

kosice.jpg

 

mksr.jpg

 

rop.jpg

 

statny-znak.jpg

 

vlajka-eu.jpg

 


 

Predmetné projekty sú

implementované v rámci opatrenia 7.1 prioritnej osi „Európske hlavné mesto kultúry Košice 2013” Regionálneho operačného programu a sú spolufinancované Európskou úniou vo výške 85 % z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a vo výške 10 % zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky. Viac informácií nájdete na www.ropka.sk, www.mpsr.sk a tiež na www.culture.gov.sk,

ERDF: Investícia do vašej budúcnosti.

 

 

 

Ďalší partneri:

 

univerzita-veterinarneho-lekarstva-a-farmacie-v-kosiciach.jpg

 

s-detmiorig.jpg

 

Exkluzívny komunikačný partner:

 

files-orange-logo-rgb.jpg

 

 

 

Kontakt

Kasárne/Kulturpark
Kukučínová 2
040 01  Košice

 

E-mail: spots@k13.sk