Andrea Kalinová _ Luník 2

andrea-kalinova-portret.jpgAndrea Kalinová

názov diela: Luník 2

lokalita: Bývalé obchodné centrum, Luník 2, Košice

site-specific zvuková inštalácia

 

 

Vyprahnutému a schátranému areálu spoločensko-obchodného centra v mestskej časti Luník II. od architektov Kramára a Šprláka-Uličného autorka dodala novú charakterovú črtu. Prenesením zvuku fontány z rušného centra mesta do priestorov na periférii sídliska (Luník 2), autorka odkazuje na architektúru miesta evokujúcu leto v kúpeľoch. Zvuková inštalácia umiestnená vo frekventovanom verejnom priestore sa tak stáva spúšťačom otázok v náhodných okoloidúcich.

Autorkin zvukový záznam bol k dispozícií pre verejnosť na dvoch miestach, a to v blízkosti schátraného areálu na sídlisku Luník 2, konkrétne v podniku Herňa, ako aj na výstave projektu Medzicentrum vo výmenníku Štítova.   

 

Curiculum Vitae

Andrea Kalinová (1980)

V rokoch 1999 – 2006 študovala na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave na katedre fotografie a iných médií v Ateliéry výtvarnej fotografie Miloty Havránkovej. V roku 2005 absolvovala internú stáž v ateliéry „IN“ Ilony Németh. V súčasnosti dokončuje interné doktorandské štúdium na  Katedre Intermédií a multimédií VŠVU u docenta Antona Čierneho. Témou jej dizertačnej práce je prienik medzi výtvarným umením a urbánym aktivizmom. Vo svojej tvorbe sa zaoberá pamäťou miesta a oživovaním už zabudnutých priestorov.  V roku 2011 iniciovala projekt  Opustená (re)kreácia, ktorý sa zaoberá propagáciou záchranou ohrozenej funkcionalistickej architektúry v kúpeľnom meste Trenčianske Teplice. Žije, študuje a tvorí v Bratislave (SK).

 

www.andreakalinova.net

 

 

 

 

 

Fotogaléria:

 

Foto z akcií

Newsletter SPOTs

Zadajte svoj e-mail

Partneri

ke2013.jpg

 

kosice.jpg

 

mksr.jpg

 

rop.jpg

 

statny-znak.jpg

 

vlajka-eu.jpg

 


 

Predmetné projekty sú

implementované v rámci opatrenia 7.1 prioritnej osi „Európske hlavné mesto kultúry Košice 2013” Regionálneho operačného programu a sú spolufinancované Európskou úniou vo výške 85 % z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a vo výške 10 % zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky. Viac informácií nájdete na www.ropka.sk, www.mpsr.sk a tiež na www.culture.gov.sk,

ERDF: Investícia do vašej budúcnosti.

 

 

 

Ďalší partneri:

 

univerzita-veterinarneho-lekarstva-a-farmacie-v-kosiciach.jpg

 

s-detmiorig.jpg

 

Exkluzívny komunikačný partner:

 

files-orange-logo-rgb.jpg

 

 

 

Kontakt

Kasárne/Kulturpark
Kukučínová 2
040 01  Košice

 

E-mail: spots@k13.sk