Ľudmila Horňáková _ Spoločný život

autoportret-ludmila-hornakova.jpgĽudmila Horňáková

názov diela: Spoločný život

Lokalita: Furča (Košické sídlisko), vo frekventovanej časti v blízkosti obchodného centra

materiál: reklamná plocha / Billboard, farebné fixky, rebrík 

Projekt Spoločný život je interaktívna, sociálna akcia, ktorá reprezentuje a poukazuje na medziľudské vzťahy medzi dvoma generáciami v rodine. Nie je to reklama, ktorá vnucuje produkt na spoločný život, ale je to reálny záznam života, momentov obyvateľov košického sídliska Furča, ktoré hovoria o vzťahoch, zdieľanom čase a iných hodnotách. Billboard vytvorený ľuďmi je kontrastom voči billboardom s tovarmi a reklamami na šťastie. Je reálny, priamy úprimný a autentický, odzrkadľuje ich. Upozorňuje obyvateľov na fakt, že chvíle ktoré trávime s blízkymi sú naozaj drahocenné. A je len dobre, ak si to človek uvedomuje.

Pozn.: Billboard / autorkin projekt Spoločný život bol dostupný k nahliadnutiu po dobu 1 mesiaca (prelom júl – august 2013) 

 

Curiculum Vitae

 

 

Ľudmila Horňáková (1985) je absolventka Katedry Intermédií a multimédií na VŠVU v Bratislave. Počas štúdia absolvovala zahraničnú stáž v Dánsku (Kolding), ďalej kurzy v oblasti „Monument a verejný priestor“ pod vedením Elen Driscoll. Zúčastnila sa projektu „Svetelný design“ pod vedením Henk van der Geest. V roku 2013 získala certifikát z oblasti komunitného umenia „Comunity art learning lab XL“ pod vedním holandského odborníka Sikka Cleveringa. Autorka je spoluorganizátorkou projektu Bunka v Nitre. Vo svojich projektoch sa venuje intermédiám a sociálnym intervenciám aj do verejného priestoru. V súčasnosti pracuje na komunitno umeleckom projekte VON Z KRUHU v rámci projektu SPOTs. Zúčastnila sa viacerých slovenských a zahraničných výstav. Žije a tvorí v Košicach (SK).

 

www.projektbunka.sk

 

foto-ludmila-hornakova-3.jpg

Foto z akcií

Newsletter SPOTs

Zadajte svoj e-mail

Partneri

ke2013.jpg

 

kosice.jpg

 

mksr.jpg

 

rop.jpg

 

statny-znak.jpg

 

vlajka-eu.jpg

 


 

Predmetné projekty sú

implementované v rámci opatrenia 7.1 prioritnej osi „Európske hlavné mesto kultúry Košice 2013” Regionálneho operačného programu a sú spolufinancované Európskou úniou vo výške 85 % z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a vo výške 10 % zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky. Viac informácií nájdete na www.ropka.sk, www.mpsr.sk a tiež na www.culture.gov.sk,

ERDF: Investícia do vašej budúcnosti.

 

 

 

Ďalší partneri:

 

univerzita-veterinarneho-lekarstva-a-farmacie-v-kosiciach.jpg

 

s-detmiorig.jpg

 

Exkluzívny komunikačný partner:

 

files-orange-logo-rgb.jpg

 

 

 

Kontakt

Kasárne/Kulturpark
Kukučínová 2
040 01  Košice

 

E-mail: spots@k13.sk