Nástupište 1-12_Medzisieť

Zuzana Godálová a Július KrištofNástupište 1-12 

Autorská dvojica Zuzana Godálová (1983) a Július Krištof (1981) 

projekt: „medzisieť“

lokalita: okolie výmenníkov SPOTs

mix media: foto – audio - video , maliarské plátno, tuš, akvarelove farby

 

     Multimediálne dielo „medzisieť“ odkazuje na slovo ako stavebnú jednotku komunikácie v rámci komunity. Odráža komunitný potenciál projektu Výmenníky (SPOTs) v Košiciach a poukazuje na človeka ako nosiča informácií. Autori skrz seba samých vpúšťajú do komunikačnej siete Košických sídlisk informáciu. Takto vznikajúcu ľudskú sieť vyobrazujú prostredníctvom kombinácie video mappingu a grafiky vychádzajúcej zo siete verejnej dopravy mesta.

 

www.nastupiste.sk

 

 

 

 

Curriculum Vitae

NÁSTUPIŠTE 1-12

 

     Autorská dvojica Zuzana Godalová (1983) a Julo Krištof (1980) sa spolu pozná od čias stredoškolských štúdií v Topoľčanoch.

Na viac ako desať rokov sa ich cesty rozišli a obaja pôsobili samostatne na rôznych miestach v Európe ako aj v USA. V roku 2011 sa opäť spolu stretli v Topoľčanoch, v podchode pod Autobusovou stanicou, za ktorým sa ako stredoškoláci zvykli skrývať s cigaretami v ruke. Uprostred tejto monumentálnej socialistickej stavby, štedro obloženej travertínom, vznikla autorská skupina Nástupište 1-12 a zároveň i jej najrozsiahlejší dlhodobý projekt – Multimediálny priestor pre súčasnú kultúru Nástupište 1-12.

     Obaja autori zdieľajú viacero spoločných záujmov. Okrem úprimného záujmu o krásu mužského tela, je to predovšetkým vášeň pre verejný priestor a multimédia. Ich spoločné projekty preto charakterizuje snaha o pravidelné narúšanie funkcií verejného priestoru umením, pričom dôraz kladú na priamy, i keď často iba krátky a náhodný kontakt verejnosti so súčasným umením. Verejný priestor považujú za médium, ktoré im umožňuje priamu komunikáciu s publikom, ktoré sa tak často nevedomky stáva spolutvorcom.

 

videozáznam z akcie Medzisieť :

 

Nástupište 1-12 from SPOTs on Vimeo.

 

Fotogaléria:

 

Foto z akcií

Newsletter SPOTs

Zadajte svoj e-mail

Partneri

ke2013.jpg

 

kosice.jpg

 

mksr.jpg

 

rop.jpg

 

statny-znak.jpg

 

vlajka-eu.jpg

 


 

Predmetné projekty sú

implementované v rámci opatrenia 7.1 prioritnej osi „Európske hlavné mesto kultúry Košice 2013” Regionálneho operačného programu a sú spolufinancované Európskou úniou vo výške 85 % z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a vo výške 10 % zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky. Viac informácií nájdete na www.ropka.sk, www.mpsr.sk a tiež na www.culture.gov.sk,

ERDF: Investícia do vašej budúcnosti.

 

 

 

Ďalší partneri:

 

univerzita-veterinarneho-lekarstva-a-farmacie-v-kosiciach.jpg

 

s-detmiorig.jpg

 

Exkluzívny komunikačný partner:

 

files-orange-logo-rgb.jpg

 

 

 

Kontakt

Kasárne/Kulturpark
Kukučínová 2
040 01  Košice

 

E-mail: spots@k13.sk