Tomáš Rafa _ rómsko-slovenský workshop

07-tomas-rafa-id-3.jpgTomáš Rafa

Workshop na tému slovensko-rómskeho spolužitia

Miesto: Tabačka Kulturfabrik

Medium: plátno, akryl

 

    V rámci festivalu Medzicentrum realizoval audiovizuálny umelec Tomáš Rafa jednodňový maliarsky workshop v galérii Kulturfabrik Tabačka. Počas niekoľkých hodín 12 mladých účastníkov z radov Rómov a majoritného obyvateľstva spoločne maľovalo 15 metrov bieleho plátna na tému slovensko-rómskeho spolužitia.

 

Curiculum Vitae

Tomáš Rafa (1979) je umelec a filmár, ktorý v svojom projekte "Nový nacionalizmus v srdci Európy" hľadá krehkú hranicu medzi patriotizmom a nacionalizmom, prejavmi rasizmu a xenofóbie na pozadí demonštrácií, blokád, protestov a každodenného dňa v Poľsku, Čechách, Maďarsku a na Slovensku (región krajín V4).

V projekte www.newnationalism.eu nájdete interakcie a prejavy extrémizmu majoritného obyvateľstva voči národnostným a sexuálnym menšínám, komentované autorovými akciami typu performance. Podobne ako slávny český režisér Karel Vachek - tam, kde novinári už dávno odišli, on necháva kameru zapnutú a získava tak filmový materiál, ktorý by ste v žiadnych správach v televízii nemali šancu vidieť.

 

www.your-art.sk

 

Fotogaléria:

 

Foto z akcií

Newsletter SPOTs

Zadajte svoj e-mail

Partneri

ke2013.jpg

 

kosice.jpg

 

mksr.jpg

 

rop.jpg

 

statny-znak.jpg

 

vlajka-eu.jpg

 


 

Predmetné projekty sú

implementované v rámci opatrenia 7.1 prioritnej osi „Európske hlavné mesto kultúry Košice 2013” Regionálneho operačného programu a sú spolufinancované Európskou úniou vo výške 85 % z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a vo výške 10 % zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky. Viac informácií nájdete na www.ropka.sk, www.mpsr.sk a tiež na www.culture.gov.sk,

ERDF: Investícia do vašej budúcnosti.

 

 

 

Ďalší partneri:

 

univerzita-veterinarneho-lekarstva-a-farmacie-v-kosiciach.jpg

 

s-detmiorig.jpg

 

Exkluzívny komunikačný partner:

 

files-orange-logo-rgb.jpg

 

 

 

Kontakt

Kasárne/Kulturpark
Kukučínová 2
040 01  Košice

 

E-mail: spots@k13.sk